Masaż psychosomatyczny twarzy

Opis zabiegu

Można go nazwać pierwszym etapem harmonizacji w kompleksowej pielęgnacji SPA. Masaż ma istotne znaczenie w programach antystresowych razem z aromaterapią i stoneterapią. Podstawowy efekt masażu związany jest z oddziaływaniem silnego strumienia impulsów nerwowych, wysyłanych od receptorów dotykowych do ogniska reagującego na bodźce w centralnym układzie nerwowym. Określony rytm i kolejność ruchów masujących wywołują u pacjenta unikalne wrażenia dotykowe, pozwalające odwrócić uwagę pacjenta od nieprzerwanej analizy sytuacji stresowych, wyprzeć ognisko nadpobudliwości z centralnego systemu nerwowego oraz sprawić, że stan emocjonalny pacjenta będzie bardziej stabilny.
Masaż psychosomatyczny ma wyraźne działanie uspokajające i antydepresyjne, zmniejsza symptomy stanów stresowych i lękowych, przywraca sen i wypełnia ciało klienta uczuciem komfortu.
Technikę tę zaleca się w kompleksowej terapii chorób psychosomatycznych.

W naszym sklepie zakupisz w cenie hurtowej kosmetyki i produkty profesjonalne niezbędne do wykonywania zabiegów z zakresu zdobytych umiejętności na kursie: kremy, maski, kremy do masażu i inne kosmetyki profesjonalne oraz artykuły jednorazowe.

Informacje dodatkowe

Szkolenie trwa ok. 8 godzin i kończy się uzyskaniem certyfikatu w języku polskim i
angielskim. W trakcie szkolenia przewidziana jest przerwa lunchowa. Cena szkolenia
zawiera catering.
Zapewniamy modelki. Na szkolenie można zabrać ze sobą swojego modela (pacjenta),
jednakże prosimy poinformować nas o tym fakcie najpóźniej na 7 dni przed terminem
szkolenia.